Wyjątkowy prezent mikołajkowy dla Redakcji Breń Bez Cenzury.

Dzisiejsze wydanie (6/12/2011) Gazety Krakowskiej.

Po wielu latach w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu została reaktywowana szkolna gazetka.

Stało się to możliwe dzięki zaangażowaniu pani mgr Beaty Kuchty – nauczyciela języka polskiego, a przede wszystkim uczniów z klasy II Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji, którzy nie bali się nowych wyzwań i podołali jakże trudnemu zadaniu prowadzenia czasopisma, chociaż nigdy dotąd tego nie robili. Pierwsze spotkanie redakcji w pełnym składzie nastąpiło 2 marca 2011 roku. Kolejna ważna data to 14 marca 2011 - data rejestracji w edukacyjnym projekcie Junior Media.

Jakiś czas temu na stronie internetowej szkoły została opublikowana internetowa sonda z zapytaniem: „Jaki tytuł powinna mieć nowa szkolna gazetka ?”. Ponad 53% wszystkich głosów otrzymał tytuł: „BREŃ BEZ CENZURY”. Nazwa zobowiązuję, dlatego też za zgodą pana dyrektora Jarosława Boryczki, uczniowie mają swobodę w redagowaniu pisma.

Pierwszy, unikatowy na skalę światową numer ukazał się w kwietniu i od razu odniósł wielki sukces – łączny nakład pierwszego numeru to 270 sztuk, które rozeszły się w mgnieniu oka. Pierwsze 20 egzemplarzy gazetki zostały wydrukowane w szkole, pozostałe zaś w profesjonalnej drukarni prasowej, na papierze gazetowym (oczywiście w kolorze). Wartość takich ekskluzywnych gazetek to 280zł, jednak Szkoła dostała je całkowicie bezpłatnie, – jako nagroda w konkursie na najlepsze gazetki szkolne w Polsce. Było to możliwe dzięki uczestniczeniu ZSP w Brniu w edukacyjnym projekcie Junior Media organizowanym we współpracy z wydawnictwem OPERON.  Uczniowie zwrócili się z prośbą do Dyrektora Szkoły o zarejestrowanie ich w projekcie, dzięki czemu mogą oni teraz tworzyć profesjonalne gazetki, w każdej wolnej chwili, wszędzie tam gdzie jest komputer z dostępem do Internetu.

Na stronie www.juniormedia.pl znajduje się specjalny system – redakcja online, który pozwala tworzyć czasopismo w oparciu o szablony prawdziwych gazet – dzienników regionalnych (w naszym przypadku Gazety Krakowskiej). Ukończone gazetki można opublikować w Internecie, wydrukować lub też zgłosić do konkursu, którego nagrodą jest wspomniane już wydrukowanie 250 egzemplarzy gazetki, wydrukowanych na papierze gazetowym w profesjonalnej drukarni prasowej. Gazetki zgłaszane do konkursu muszą być wykonane na makiecie formatu A3 dzienników regionalnych i mieć dokładnie 4 strony objętości. Spośród wielu, 45 gazetek wybierze jury, a 5 internauci głosując na stronie press.juniormedia.pl

Aktualny skład redakcji:

Redaktor naczelny: Wojciech Rembowski
Zastępca: Grzegorz QsQs Kusior Kusek
Dezajner: Wojciech Qraś Karaś
Rysownik: Karol Rolex Wąsik
Dziennikarz (nie)kulturalny: Dariusz Juranty
Redaktor rozrywkowy: Łukasz Masa a(msjd) Masajada


P.S. Wszystkie artykuły są wynikiem intensywnego procesu tentegowania w głowie naszych redaktorów :)

Konkursowe wydania JUNIOR GAZETY, publikowane na portalu www.juniormedia.pl - dostępne są tutaj

Wydanie szkolne pierwszego numeru - dostępne TUTAJ

Wydanie szkolne drugiego numeru - dostępne TUTAJ

REKRUTACJA 2022/2023

   

 

PREZENTACJA O SZKOLE

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

BEZ CENZURY

 

bbc

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top