W Polsce od 1990 roku obchodzimy Dzień Ziemi, tym razem pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę". W dniu tego ekologicznego święta szczególnie zwracamy uwagę na to jak kruchy jest ekosystem naszej planety, jakie zagrożenia związane są z rozwojem naszej cywilizacji. Jest to też okazja do promowania postaw proekologicznych,

popularyzowania ekologicznych rozwiązań oraz odkrywania uroków naszego środowiska przyrodniczego. Społeczność naszej szkoły włączyła się w obchody Światowego Dnia Ziemi. W tym roku ten dzień zorganizowaliśmy w innej formie niż dotychczas. Podzieliliśmy się na grupy i wykonywaliśmy określone zadania:
1.Kl.I Tak – nasadzenia roślin,
2.kl.I Bsz– zbieranie i segregacja śmieci,
3.kl.II Tak – oznaczanie czystości powietrza- skala porostowa,
4.kl.IV Tak/Tb – wiosna w obiektywie – dokumentacja fotograficzna (oznaki wiosny),
5. kl .II Tb – „Zainwestuj w naszą planetę" opracowanie plakatu ,
6.kl.III Tbg – quiz ekologiczny,
7.kl.III Tak/Tb - quiz ekologiczny,
8.kl. III Bsz –film ekologiczny.
Działania te przypominały nam o właściwym segregowaniu śmieci, sadzeniu drzew, oszczędzaniu wody oraz innych czynnościach w życiu codziennym wpływających bezpośrednio na kondycję naszej planety.
Do zobaczenia za rok!

REKRUTACJA 2022/2023

   

 

PREZENTACJA O SZKOLE

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

BEZ CENZURY

 

bbc

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top