Dnia 5 października 2021 roku młodzież klas: I TAK, II TAKTB oraz II SzB wzięła udział w konferencji z cyklu „Gdy codzienne życie bardzo boli". Konferencja odbyła się w ZS w Brniu, a zorganizowała ją Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z prelegentami: panią dyrektor mgr Bogusławą Molak, panią pedagog mgr Justyną Sokół, panią psycholog mgr Karoliną Mach oraz panem psychologiem mgr Mariuszem Wielgusem. Podczas konferencji gościł pan Starosta Lesław Wieczorek, który powitał pana dyrektora ZS w Brniu mgr Jarosława Boryczkę,

uczestników i prelegentów konferencji.
Konferencja składała się z trzech części. W pierwszej części pani dyrektor mgr Bogusława Molak mówiła o zagrożeniach XXI wieku, o tym, jak pandemia wpłynęła na zdrowie psychiczne (skutki izolacji: osamotnienie, depresja, uzależnienia, stres, stany lękowe, osłabienie organizmu, zaburzenia adaptacji, niekontrolowane zakupy). Wspominając o uzależnieniach pani dyrektor przytoczyła dane mówiące o tym, że 72 % 17, 18 – latków systematycznie pije alkohol (piwo).
Kolejną część konferencji prezentował pan psycholog Mariusz Wielgus. Poruszył tematykę depresji – to, jak ją rozpoznać, czym jest tak naprawdę, jak wpływa na naszą fizjologię, relacje z innymi. Zaprezentował jak radzić sobie z obniżonym nastrojem, gdzie szukać pomocy. Zaznaczył, żeby nie być samemu gdy doświadcza się trudnego nastroju.
Trzecią część zaprezentowała pani psycholog mgr Karolina Mach. Zaznajomiła uczestników spotkania z tematyką: co wpływa na to, że życie boli? Poruszyła kwestie manipulowania przez media wizerunkiem (jak wykreowany przez media wizerunek kobiety wpływa na ich pewność siebie), a także poruszyła kwestie związane ze stosowaniem hejtu w Internecie – jego konsekwencjami i skutkami (obniżenie poczucia własnej wartości) przypominając jednocześnie, że nieletni sprawcy mowy nienawiści w Internecie podlegają odpowiedzialności karnej.
Obecni prelegenci akcentowali konieczność szukania pomocy w każdej trudnej sytuacji, z którą sobie nie radzimy. Przywołali również działania Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, którymi są między innymi udzielanie wsparcia psychologicznego, zachęcając w ten sposób uczestników do szukania pomocy w tej placówce.
Zaprezentowana tematyka, treści konferencji wpisują się w założenia Planu Działań z zakresu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, zaplanowanego do realizacji w roku szkolnym 2021/2022.

REKRUTACJA 2021/2022

   

 

PREZENTACJA O SZKOLE

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

BEZ CENZURY

 

bbc

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top