Zespół dworsko-parkowy w Brniu jest miejscem, gdzie miłośnicy spacerów i turystyki rowerowej mogą odpocząć, jak i spędzić aktywnie czas. Osoby chcące zwiedzać Powiśle Dąbrowskie na dwóch kółkach mogą w znajdującej się tutaj stanicy turystycznej wypożyczyć rowery.

 

Do dyspozycji jest 8 rowerów zakupionych przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego w ramach projektu „Rowerem po Dąbrowskim Powiślu" (po 3 rowery męskie i damskie oraz 2 młodzieżowe).

Wypożyczać je można bezpłatnie przez pięć dni w tygodniu:
środa, czwartek, piątek – w godzinach od 9:30 do 16:30
oraz
sobota, niedziela - w godzinach od 10:30 do 17:30.

Istnieje również możliwość wypożyczenia fotelików rowerowych dla dzieci oraz otrzymania kamizelek i opasek odblaskowych. Ponadto stanica wyposażona jest w samoobsługową stację naprawy rowerów.

W stanicy można bezpłatnie otrzymać pocztówki promujące region oraz mapę turystyczną powiatu dąbrowskiego zawierającą opisy najważniejszych zabytków, atrakcji turystycznych, a także historycznych i ciekawych miejsc. Miłośnicy dwóch kółek z pewnością odnajdą na niej wiele ciekawych ścieżek. Jedną z nich jest Wiślana Trasa Rowerowa, która znajduje się na wałach przeciwpowodziowych.

Do dyspozycji turystów są również drewniane leżaki, dzięki którym można się zrelaksować i odpocząć, zażywając słońca, jak i w cieniu drzew i otaczającej przyrody breńskiego parku. Znajduje się też tutaj ciekawy zbiór biblioteczki regionalnej wartej poczytania. Można także połączyć się z Internetem poprzez WiFi, skorzystać z toalety lub kuchni.

Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca!

REKRUTACJA 2022/2023

   

 

PREZENTACJA O SZKOLE

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

BEZ CENZURY

 

bbc

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top