,,Żyj tak, aby każdy kolejny dzień
był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniaj każdą chwilę tak,
aby potem wspominać ją z radością.
Czerp energię ze słońca,
kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.
Próbuj życia i układaj je w swój własny sposób.
Żyj najpiękniej jak umiesz. Po swojemu.
Spełniaj się...!"


„Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas..." te słowa znanej piosenki wydają się szczególnie adekwatne 30 kwietnia 2021 r., gdy po czterech latach nauki uczniowie klasy IV TB opuścili mury szkoły. Chyba każdy z nich pamięta ten pierwszy wrześniowy poranek, gdy zadzwonił budzik i wyruszali do szkoły. Nowej szkoły. Właściwie zaczynali wszystko od nowa, poznawali nowych kolegów i zwyczaje szkolne. Z pewnością nie tak wyobrażali sobie ten ostatni rok nauki i jego zakończenie. Pandemia zmieniła utrwalony od lat schemat roku szkolnego. Uroczyste spotkanie z wychowawcą Barbarą Grzebieniowską , dyrektorem Jarosławem Boryczką oraz niektórymi nauczycielami odbyło się w sali gimnastycznej, w reżimie sanitarnym. Koledzy z młodszej klasy, III TAK/TB, przygotowali krótką prezentację o absolwentach, wręczyli pamiątkową książeczkę. Dyrektor po oficjalnym rozpoczęciu, krótkim przemówieniu wręczył świadectwa oraz nagrody książkowe wszystkim uczniom. Ponadto wręczył listy gratulacyjne dla rodziców Karoliny Wawrzonek i Natalii Ryczek.

Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wspomnień i wrażeń. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Może po latach z „łezką w oku" wspomną tych, którzy tu zostali: nauczycieli, wychowawcę, młodszych kolegów i koleżanki. Przecież to tutaj zrodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie. To, co do niedawna było obce i nieznane – stawało się zrozumiałe i przyjazne.

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy III TAK/TB wraz z wychowawczynią Iwoną Świerczek oraz panem Bogdanem Kowalem.

REKRUTACJA 2022/2023

   

 

PREZENTACJA O SZKOLE

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

BEZ CENZURY

 

bbc

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top