Głównym celem akcji „Sprzątanie świata" jest rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Idea rozumiana jest jako łańcuch działań, którego początkiem jest tworzenie odpadów, ich selektywna zbiórka i kończący ją recykling.

Tegoroczna akcja przebiegła pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję." Włączyliśmy się do niej i posprzątaliśmy swój „najbliższy kawałek Polski"

czyli otoczenie szkoły. W miejscach, gdzie codziennie przebywamy, przechodzimy, spacerujemy np. na parkingu szkolnym, na przystankach autobusowych, wzdłuż ogrodzenia szkoły, na placu przed szkołą pozbieraliśmy i posegregowaliśmy śmieci. Nasze działania wspierał Pan Dyrektor Jarosław Boryczka.

Niespodzianki nie było ! zebraliśmy dużo śmieci, ale najwięcej odpadów z tworzyw sztucznych.

Uświadomiliśmy sobie, że segregacja odpadów jest bardzo ważna (w ten sposób chronimy środowisko naturalne), że nasza świadomość ekologiczna jako społeczeństwa nie jest wystarczająca. To także zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska oraz poszanowania zasobów naturalnych i racjonalnej gospodarki odpadami. Akcja miała również na celu pokazanie, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi.

REKRUTACJA 2021/2022

   

 

PREZENTACJA O SZKOLE

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

BEZ CENZURY

 

bbc

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top