W czwartek, 26 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole gimnazjalistów ze szkół powiatu dąbrowskiego. Młodzi ludzie, stojący przed ważną decyzją wyboru szkoły, umożliwiającej im ukończenie kolejnego etapu zdobywania wykształcenia, mieli możliwość zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną oraz przyjrzenia specyfice nauki w poszczególnych typach techników oraz szkole branżowej.

Przewodnicy zaprezentowali uczniom pracownię zajęć praktycznych dla technikum budowlanego, lekcje ze specjalistycznymi programami do projektowania w budownictwie i architekturze krajobrazu, lekcje języka angielskiego z zastosowaniem m-learningu i nowoczesnych aplikacji i platform takich jak m.in. Kahoot czy Lyricstraining. Oprócz tego zwiedzający mieli możliwość obejrzenia prac przygotowanych przez uczniów technikum organizacji reklamy, uczestniczenia w lekcji laboratoryjnej z mikroskopami w pracowni biologicznej, zajęciach z kosztorysowania w pracowni komputerowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty decoupage'u , występ szkolnego zespołu muzycznego czy konkursy zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego na siłowni. Dodatkową atrakcją była obecność naszych absolwentów, Marcina Liguza i Piotra Węgla, właścicieli nowoczesnych gospodarstw rolnych, którzy bardzo chętnie dzielili się swymi spostrzeżeniami na temat blasków i cieni zawodu rolnika i odpowiadali na pytania zainteresowanych naszym nowym kierunkiem kształcenia - technikum rolniczym. Pogoda dopisała, więc gimnazjaliści mieli możliwość przespacerowania się po naszym parku i podziwiania pięknego otoczenia szkoły. Mamy nadzieję, że wszystko wypadło dobrze i nasza szkoła stanie się dobrym wyborem na najbliższe lata dla młodych ludzi zainteresowanych proponowanymi kierunkami.

PREZENTACJA O SZKOLE

REKRUTACJA 2019/2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

BEZ CENZURY

 

bbc

ZSP BREŃ PROMO

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu

Opublikowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu na 20 kwietnia 2016

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top