W dniach 23 – 30 listopada 2015 roku, w ramach profilaktyki zachowań ryzykownych oraz chorób nimi spowodowanych odbył się w szkole Tydzień Promocji Zdrowia i Zdrowego Stylu Życia. Codziennie odbywały się zajęcia odnoszące się do zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

 

Koordynatorem oraz osobą prowadzącą zajęcia / warsztaty dotyczące profilaktyki chorób nowotworowych była pedagog szkolny mgr Joanna Janus, we współpracy z nauczycielami w – f: mgr Mirosławem Pankiem oraz mgr Jarosławem Będkowskim.
Nie pal; jeśli palisz, rzuć! Jeśli nie rzuciłeś, nie pal przy niepalących – pod tym hasłem odbyły się dwudniowe warsztaty dla uczniów klas I, podczas których poznali oni motywy sięgania po papierosy, zapoznani zostali ze składem dymu tytoniowego, pokazane zostały uczniom etapy uzależnienia oraz choroby, które palenie papierosów wywołuje najczęściej.
Trzeciego dnia odbyły się z kolei zajęcia dla dziewcząt dotyczące profilaktyki zachorowania na raka szyjki macicy (profilaktyka HPV) i czerniaka. Uczennice zostały zapoznane z czynnikami ryzyka zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, a także z przyczynami zachorowania na czerniaka, wywołanego nadmierną ekspozycją na promienie UV.
W czwartek zorganizowany został dla wszystkich zainteresowanych dziewcząt aerobik jako forma aktywności fizycznej, która zapobiega między innymi otyłości. Aerobik poprowadziła pani instruktor Małgorzata Ciecińska. Zajęcia te miały zachęcić uczennice do wyboru zachowań prozdrowotnych poprzez właśnie zaproszenie ich do prowadzenia aktywnego trybu życia, czego formą jest między innymi aerobik.
W piątek zorganizowane zostały zajęcia dotyczące chorób powstałych na skutek spożywania alkoholu, ze szczególnym uwzględnieniem FAS.
Również w piątek odbyła się prelekcja związana z profilaktyką chorób nowotworowych, zwłaszcza raka piersi dla uczniów klas I, poprowadzona przez Stowarzyszenie Amazonek z Tarnowa: p. Marię Gołofit, p. Teresę Panek, p. Teresę Mleczko.
Uwieńczeniem Tygodnia Promocji Zdrowia i Zdrowego Stylu Życia było zorganizowanie sportowych rozgrywek dla uczniów ph. bądź codziennie aktywny ruchowo, uprawiaj ćwiczenia fizyczne.

Powyższa inicjatywa odbyła się w ramach profilaktyki chorób według zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, jako jedno z działań w zakresie Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa 2015/2016.

REKRUTACJA 2020/2021
 

PREZENTACJA O SZKOLE


BEZ CENZURY

 

bbc

ZS BREŃ PROMO

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu

Opublikowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu na 20 kwietnia 2016

LIDER PROJEKTU Szkoła Promująca Bezpieczeństwo Edycja 2017

 

 

PROJEKTY

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Brniu jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

SZLACHETNA PACZKA

 

 

STUDNIÓWKA 2012

WARTO ZAGLĄDNĄĆ

_

 

 

Go to top